ZEMOLEZ KAMČATSKÝ "AURORA"
Popis
Sú to dlhoveké ovocné kríky, ktoré sa môžu dožiť aj cez 30 rokov. V závislosti na odrode môžu dosiahnuť výšky 1,5-2 m a šírky 1,5 m. Sadenice Kamčatskej čučoriedky sú veľmi odolné voči suchu a mrazu, nevymŕzajú ani v mrazoch do -45 ° C. Kvitnutie prebieha začiatkom apríla. Rastlina má svetlo žlté kvety, dlhé asi 1 cm. Obdobie zrenia plodov je obvykle koncom mája.
Bobule sú modré až fialové. Plody sú veľmi šťavnaté, kyslé a sladké. Zber začíname pár dní po sfarbení.
Bobule Kamčatky sú zdrojom vitamínov C a A a tiež železa, jódu a medi. Majú obecne posilňujúce a antiseptické vlastnosti, podporujú liečbu mnohých chorôb a detoxikujú telo od zlúčenín ťažkých kovov, sú nápomocné aj pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Nielen ovocie má pozitívny vplyv na naše zdravie. Sušené kvety pomáhajú proti vírusom a baktériám, odporúčajú sa pri nachladnutiu a chrípke.
Hlavné uplatnenie má však ovocie, predovšetkým ako dezertné ovocie na zaváranie (džúsy, džemy, zaváraniny) - možno ich aj sušiť a zmrazovať. Z kríku sa zozbiera až 6 kg bobúľ v závislosti na odrode a podmienkach prostredia. Sadenice kamčatských čučoriedok sú odolné voči nepriaznivým pôdnym podmienkam. Odporúčajú sa slnečné pôdy. Nevyžadujú kyslú pôdu. Je veľmi dôležité sadiť aspoň dve odrody vedľa sebe. Kamčatky sú cudzoopelivé. 1 krík jednej odrody plodiť nebude.
Hmotnosť | 0.5 kg |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.